Türkçe Dizin Sitesi ile Marka Performansını Artırın

Doğru dizin sitesinin tercih edilmesinin hem marka değerine hem de Google sıralamalarında yükselişe neden olması kaçınılmazdır. Bu faydalardan bazılarına değinecek olursak şunlardan bahsedebiliriz.

Türkçe Dizin Sitesi ile Marka Performansını Artırın

İnternet siteleri için dizin sitelerinde yer almak, hala eski SEO etkisini korumaya devam ediyor. Bunun için en önemli kıstas ise sitenizi ekleyeceğiniz dizin sitesinin gerçek manada SEO yapısını inşa etmiş olması gerekiyor. Google veya diğer arama motorlarında “Site ekle” dediğinizde karşınıza birçok alternatif çıkacaktır. Ancak bu alternatifler arasında hem kendi SEO yapısına önem veren hem de yerel lokasyon da yayın yapan siteleri tercih etmek daha büyük önem taşıyor.

Doğru sitenin seçilmesi sizin internet sitenize de etki ederken, yanlış seçimlerinizin sonucu SEO puanınıza olumsuz katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla rastgele bir tercih değil, gerçekten doğru bir tercih yapmanız gerekiyor.

Doğru Dizin Sitesinin Size Ne Gibi Katkıları Olabilir?

Doğru dizin sitesinin tercih edilmesinin hem marka değerine hem de Google sıralamalarında yükselişe neden olması kaçınılmazdır. Bu faydalardan bazılarına değinecek olursak şunlardan bahsedebiliriz.

Marka bilinirliği: Marka oluşturma çabanız varsa internette uygun olan her ortamda görünür olmak önem taşıyor. Bu görünürlüğü SEO puanınıza olumlu yansıyacak bir dizin sitesinde ortaya koymak ise ayrı bir öneme sahiptir.

Marka gücü: Marka olma yolunda gereken adımları attınız. Ancak marka gücünü korumak ve hatta artırmak için de dizin sitelerinden istifade edebilirsiniz. SEO’ya katkısı olacak siteler bir yandan arama sonuçlarında daha iyi bir sıralama sağlarken, diğer yandan marka gücünün artmasına da yardımcıdır.

Ulaşılabilirlik: İnternette sağlam bir dizin sitesinde olmanız, insanların size daha kolay ulaşmalarını sağlar. İnternette görünür olmanın en önemli avantajlarından biri de görünür olmaktır.

Güven: İnsanların işletmenize veya size güven duyması için de temel bilgilerinizin farklı ortamlarda olması önemlidir. Dizin sitelerinde bu bilgilerin yer alması, kurumsal yapıya önem verdiğinizin bir göstergesidir.

Satış: Tüm bunları bir araya getirdiğimizde, doğal olarak satışlarınız bir hayli artmaya başlayacaktır. Marka bilinirliği, marka gücünün artması, ulaşılabilir olmak ve sonunda elde edilen güven, satışlarınızı artırmaya yardımcı olur. Doğal olarak artarak devam eden bir güce sahip olursunuz.

Dizin sitelerinin doğru tercih edilmesi halinde sağlayacakları avantajlar bunlardan daha fazladır. Dizin.org hem SEO puanınıza hem de marka gücünüze olumlu yansımalar yapabilecek tamamen Türk girişimi olan dizin sitelerinin başında geliyor.

User Comments (0)

Add Comment
E-postanızı asla başkasıyla paylaşmayacağız.